Fyzioterapie

Jsme specializované zařízení, které se zaměřuje na zdraví pohybového systému a cílenou léčbu s ním související.

Naše specializace ve fyzioterapii je:

Diagnostika a léčba dospělých –  účinně léčíme bolesti pohybového aparátu (bolesti svalů a kloubů, chronické bolesti hlavy, páteře apod.)

Náš unikátní přístup

Vycházíme ze systémových znalostí fungování pohybového systému. V léčebných programech používáme nejnovějších metod ve fyzioterapii, které máme ověřené u řady sportovců, vytížených manažerů a stejně tak u maminek malých dětí. Jsme tak proto cílení na rychlejší postup v léčbě.

Jsme cílení i v diagnostice. Na každém z nás lze najít místa, která mohou mít vliv na pozdější bolest nebo mají vliv na rychlejší uzdravení pokud se o ně správně postaráme. V této schopnosti jsme citliví, ojediněli v jejich lokalizaci a možnosti ošetření.

Péči o pohybový systém pojímáme komplexně. Neléčíme vás pouze v místě bolesti, ale víme, kde všude máme zasáhnout, abycho vás léčili celkově.

Pohybový systém mnohdy nebolí pouze z mechanické “chyby” fungování těla. Na fungování svalů a kloubů má vliv např. schopnost těla regenerovat, síla imunity, úroveň vnímaného i nevědomého stresu apod. Dané důvody, pro které vás něco bolí neléčíme léky.

Léčíme je pomocí kombinace dalších přístupů které jsou schopny účinně pomáhat regeneraci a úzdarvě těla. Jedná se např. o práci s myslí, cvičení, zapojení správných svalů např. do stability kloubů či páteře nebo doplnění sil organismu pomocí východních přístupů.

Centrum fyzioterapie Dr. Tomáše Rychnovského, Ph.D. se tedy zabývá nejen bolestmi zad a kloubů, ale i vlivem psychiky na lidské tělo a jejími projevy (psychosomatiky) a celkovým a rychlým obnovením potřebných uzdravujících procesů v těle.

Zeptejte se nás.

Naše pojetí fyzioterapie

Po několika letech péče o klienty, kteří nám dali důvěru se o ně starat, můžeme nabídnout to, co u nás oceňují:

  • ušetření času díky účinné léčbě
  • pohodlí v objednání a celého procesu péče o vás
  • komfortní prostředí pro vás
  • individuální vyřešení vašich problémů
  • příjemná atmosféra a přátelské prostředí

Našii pacienti říkají, že naše pojetí fyzioterapie nebo péče o ně je jiné, než kterékoliv, co kdy poznali. Je to pro ně nezvyklé. Asi proto, že používáme nekonvenční přístup, nadstandardní chování k nim i léčebné techniky, které jsou velmi účinné. Často nám rádi píší své zkušenosti s mým přístupem. Pro ilustraci zde jeden uvádíme, který byl směrován Dr. Rychnovskému:

Vy jste Vy. Jste zvláštní:))) a jedinečný, máte svůj vlastní talent a vlastní
schopnosti. Nikdo nedokáže přesně to, co umíte Vy – taková má zkušenost.
Neexistuje konkurence a srovnání. Zasloužíte si uznání – Váš přístup, Vaše
vcítění se do problémů jiných, Váš zájem, Vaše snaha – zdá se to být
samozřejmostí, ovšem v dnešní době není. Chtěla jsem Vám zároveň poděkovat za
včerejší vyšetření a celkový přístup. Kéž by bylo takových příjemných,
vnímavých doktorů jako jste Vy, více.

Jaroslava M., Praha

 

Maximálně se snažíme o to, aby návštěva u nás splnila nejenom odborný rámec naší práce, ale zároveň i byla lidsky příjemná.

Léčíme bez léků

Jaké schopnosti jsou součástí oboru fyzioterapie?

Jak u nás probíhají konzultace?

Během návštěvy u nás jsou s každým klientem probrány jeho aktuální zdravotní problémy, provedena terapie a navržen systém cvičení a jiných opatření, které vedou k uzdravení klienta. Vše, podle individuální potřeby. Chceme jasně deklarovat, že nejsme příznivci všeobecných a rychlých závěrů či doporučení. To, co uslyšíte od nás, bude přesně pro vás.

Každá návštěva trvá 30-45 min, podle toho, co vás trápí a potřebujete řešit.

Konzultace s našimi specialisty probíhají v ordinacích, které jsou uvedeny v Kontaktujte nás.

U Dr. Tomáše Rychnovského je cena za návštěvu a pacienta 2.200 Kč.

Diagnostika a léčba kojenců – vyšetření pohybového vývoje v rané fázi od 4. týdne života.  Časnou a odbornou individuální péčí podpoříme u vašich dětí:

  • správné držení těla,
  • zdravý vývoj svalové koordinace,
  • “ideální” vývoj páteře a kloubů (kyčelních, ramenních, …)
  • specializujeme se rovněž na léčbu již vzniklých problémů (kulatá záda, pupeční kýly, skoliózy, vtočené nožičky, apod.)

 

Prof. MUDr. Karel Lewit, DrSc. u nás na milé návštěvě

Doc. MUDr. František Véle, CSc. u nás na milé návštěvě