Fyzioterapie

 

Specializuji se na komplexní diagnostiku a léčbu pohybového systému.

Péči o pohybový systém pojímám komplexně.

Vycházím ze systémových znalostí fungování pohybového systému. Beru tedy v potaz svalové souhry a jejich vliv na páteř, ale i projev imunitních, hormonálních a psychických vlivů na funkci těla.

V léčbě používám kombinaci manuálních mobilizačních technik, individuálních cvičení, východní přístupy vč. akupunktury i psychosomatický pohled na poruchu tělesných funkcí.

10_1200px

Objednání a konzultace

Objednat se můžete na emailu: tomas@tomasrychnovsky.cz a nebo na telefonu 605 425 678.

Ordinační hodiny mám po předchozí domluvě, podle potřeby během celého dne i mimo standardní pracovní dobu.

Terapie objednávám, podle možností, v co možná nejkratším termínu.

Každá návštěva trvá 30-45 min, podle toho, co vás trápí a potřebujete řešit.

Cena za komplexní terapii pacienta je 2.300 – 2.500 Kč.

Konzultace obsahuje komplexní diagnostiku pohybového systému, detailní posouzení kvality funkce pohybového systému a důvodů bolesti. Pokud je nutné, věnujeme se psychosomatickým důvodům bolesti těla a technikám, jak si s nimi poradit. Poté se věnuji manuálních technikám, které jsou cílené na důvody bolest. Obsahují mobilizaci žeber, páteře apod. Dále se věnuji návrhu individuálních cvičení. Samozřejmostí je vysvětlení a nácvik dechové funkce, která je základním stavebním kamenem stability páteře.

Podle potřeby aplikuji akupunkturu i piezoelektrickou vlnu, která svým působením stimuluje hojení tkání a zvyšuje její metabolismus, čímž urychluje hojení.

Diagnostiku a léčbu kojenců provádím nejlépe časně, od 4. týdne života.