Bolesti krční páteře

Bolesti v krční páteři můžeme nazvat bolestmi horní části páteře. Můžete je cítit vzadu na krku, na stranách na šíji, můžete je cítit jako bolest jdoucí do uší a očí a mnohdy se tato bolest projevuje také jako omezení možnosti otočit hlavou.

Může se však také stát, že bolest vystřeluje do rukou, ramen i dopředu na hrudníku. Může se stát, že cítíte brnění v rukách a rovněž mohou být ruce oslabené, jako by nefungovaly svaly, které rukama hýbají. V tomto případě se může stát, že na vaší bolesti se podílí velkou měrou výhřez ploténky v krční páteři.

Viděl jsem už velké množství podobných bolestí a hodně záleží na tom, jak se v daných případech bolesti léčí. Co je z mého pohledu největší chybou jsou násilné manipulace přímo krční páteře, které “trhnou” hlavou a mnohdy celkový stav zhorší. Tyto bolestivé manipulace jsou již obsolentní, zastaralé a v moderní terapii se nepoužívají. Resp. je třeba vnímat jiný pohled na vznik bolesti v krční páteři. Ta je totiž funkčně svázaná s páteří hrudní a proto je nutné tyto dvě arey léčit společně.

V naprosté většině případů je nutné ošetřit blokády žeber i páteře hrudní a poté až zasahovat na páteři krční. Důležité je rovněž cílit cviky, které nastartují v hrudní páteři vzpřímení, narovnání, aby se krční páteř mohla vůbec začít hojit.

Já osobně někdy používám japonskou akupunkturu pro zmírnění největších spazmů ve svalech, napravuji pak manuálně postavení páteře a žeber. Krční páteř může být rovněž velmi citlivá na obtíže, které se ale vztahují k únavě, vyčerpání i psychickým problémům nejrůznějšího charakteru a důvodu. Proto je třeba náležitě vnímat a reagovat na vše, co se může spolupodílet na bolestech, se kterými klient přijde.

Pokud váháte, zda mě oslovit či ne, můžete mi napsat email, popsat svoje bolesti a můžeme se domluvit, který přístup by vám mohl nejvíce pomoci a nebo zda neoslovit přímo neurologa.

Kontakty na mě jsou zde.