Rozhovor s Lucií Výbornou, Radiožurnál

S Luckou Výbornou jsme si na Radiožurnálu povídali o tom, co všechno může mít vliv na bolesti v zádech. Nejen jak stojíme, sedíme, ale i jak jsme vychováni, jak přemýšlíme a jak se cítíme? Poslechněte si na: http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/host/_zprava/ne-kazda-bolest-zad-je-zpusobena-mechanicky-potykame-se-se-svetem-zamerenym-na-vykon-tvrdi-fyzioterapeut–1564953

 

Přednáška pro olympioniky v rámci programu Dual Career s KPMG

V rámci programu Duální kariéra, na jehož přípravě se mj. podílí Český olympijský výbor a čeští sportovci (manažerka projektu je Kateřina Neumannová) jsme vystoupili společně s Milanem Studničkou na téma Mysl & Tělo.

V přednášce Milana zazněla slova o vývoji a stabilitě mysli člověka, jaký vliv mají její obranné mechanismy na sebevědomí, lidské i pracovní vztahy, komunikaci či úspěšný profesní rozvoj. V čase věnovaném tělu jsem měl možnost prezentovat jak a proč přistupuji k léčbě či diagnostice s využitím čtyř smyslů, jak nahlížet na bolest v těle, jak jí diagnostikovat a léčit. Rovněž jsem zdůraznil, jaký efekt na proces léčení má přistupování ke klientovi jako ke člověku se svou historií. Životní historii je pak přínosné vnímat jako důvod bolesti těla, ale i jako klíč k uzdravení.

 

Snídaně s Novou

Ve Snídani s Novou jsme si povídali společně s mým kolegou Milanem Studničkou o naší individuální (fyzioterapie, psychoterapie) i společné práci (Body mind principles semináře, Mysl & Tělo).

 

Předávání českých lvů

Děkuji týmu lidí Českého lva a Lucii Výborné za možnost předávat jednu z cen filmové akademie. Byla to pěkná zkušenost. Vážím si toho.

cesky_lev_fyzioterapie_tomas_rychnovsky_lucie_vyborna  cesky_lev_lucie_vyborna_tomas_rychnovsky_fyzioterapie  cesky_lev_tomas_rychnovsky_lucie_vyborna_fyzioterapie    cesky_lev_stepan_kucera_tomas_rychnovsky_fyzioterapie