O nás

Vážení návštěvníci, milí přátelé,

vítejte na našich stránkách centra fyzioterapie a celostního přístupu k člověku. Věříme, že zde najdete všechny důležité informace, které hledáte, a že pro vás budou mít očekávanou výpovědní hodnotu. Naším cílem je shromažďovat poznatky o moderní péči o pohybový systém a o člověka jako celek a zprostředkovat vám, co všechno je díky našemu přístupu možné léčit.

Rovněž zde budeme uveřejňovat naše komentáře v médiích a kde o nás bylo napsáno.

Tomáš Rychnovský

Tomáš Rychnovský, Dr., Ph.D

Dr. Tomáš Rychnovský, Ph.D.

Biografie:

Vystudoval jsem fyzioterapii na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde jsem promoval s červeným diplomem. Specializuji se na léčbu a prevenci bolesti v pohybovém systému a měl jsem to štěstí učit se od světoznámých odborníků.

Jsem žákem Prof. PaedDr. Pavla Koláře Ph.D., přednosty rehabilitační kliniky v nemocnici Motol, u něhož jsem působil 10 let a kde jsem mohl vnímat základ pro nejnovější ověřené terapeutické postupy, které používám ve své praxi a stavím na nich přístup k léčbě těla.

V době studií jsem měl možnost se pravidelně potkávat a diskutovat např. s nestorem české i světové fyzioterapie Prof. Karlem Lewitem.

Během studia jsem se mj. zabýval sledováním kvality pohybového vývoje novorozenců a jeho vlivem na lidskou motoriku i na vznik pozdějších bolestivých poruch.

Vědecký doktorský titul Ph.D. jsem získal v roce 2010 na Univerzitě Karlově obhajobou dizertační práce s názvem “Magnetická rezonance respirační dynamiky a posturální funkce bránice”. Ve stejném roce jsem rovněž získal titul PhDr.

Od roku 2001 provozuji soukromou fyzioterapeutickou praxi pro dospělé. V roce 2006 jsem rozšířil praxi o dětskou část a provádím diagnostiku a terapii hybných poruch novorozenců (držitel certifikátu garantovaného Mezinárodní Vojtovou společností).

Ve svém osobním rozvoji jsem mimo jiné absolvoval víkendové studium Pražské psychoterapeutické fakulty a studoval jsem podstaty fungování lidské mysli, které vedou k nastolení vnitřního klidu.

Podílím se na výuce fyzioterapeutů 2. lékařské fakulty UK v Praze. Přednáším rovněž fyzioterapii na Pražské psychoterapeutické fakultě.

Pořádám speciální semináře, které se zabývají předáváním zkušeností z oblasti tělesné, cvičením i přednášením o tom, jak se zbavit bolesti v těle a předcházet jim a rovněž jak najít rovnováhu a stabilitu mysli, naučit se zacházet se stresem, ale i jak mu předcházet a být v životní pohodě.

V komplexním léčebném přístupu samozřejmě vnímám, jaký podíl  na bolesti má stav mysli, stav psychiky. Vše, čemu se věnuji, jsem vyzkoušel sám na sobě, proto mohu odpovědně doporučit postupy, které budou fungovat i vám, abyste se mohli v životě věnovat příjemným věcem ve zdraví, radosti a s klidnou myslí.

 

Mgr. Petr Zahradník

petr_zahradnik_tomas_rychnovsky_fyzioterapie

Petr je absolvent fyzioterapie na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze. Nyní pokračuje v postgraduálním studiu pod vedením prof. PaedDr. Pavla Koláře, Ph.D. Hlavním tématem, kterým se zabývá v doktorském studiu je analýza lidského pohybu v kontextu stabilizace páteře a kořenových kloubů.

V rámci našeho celostního přístupu se Petr zaměřuje na přesné odhalení problému s následnou cílenou terapii pro každého individuální. Úzce spolupracuje s klienty a pravidelně s nimi koriguje aktivní cvičení, aby byla zajištěna jejich maximální účinnost. Do svých terapií zanáší směry jak z vývojové kineziologie a západního pojetí, tak východní přístupy inspirované jógou a mocnou silou dechu. Ve své dosavadní práci byl nejvíce inspirován doc. F. Vélem, prof. P. Kolářem, MUDr. J. Zezulákovou a Dr. T. Rychnovským.

 

Mgr. et Mgr. Milan Studnička, psychoterapeut, lektor

Milan_Studnicka_Tomas_Rychnovsky_psychoterapie_fyzioterapie_celostni_medicina

Milan reprezentoval ČR na Zimních Olympijských hrách v Salt Lake City 2002 v jízdě na bobech, má řadu medailí z mistrovství ČR (v 5 různých sportech), má medaile i z ME i MS. V roce 2002 dokončil magisterské jednooborové studium na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, v roce 2005 dokončil program celoživotního vzdělávání na Filozofické fakultě Univerzity Palackého a stal se kvalifikovaným lektorem vzdělávání dospělých v ČR a SR.

V roce 2014 dokončil magisterské studium psychologie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého. Mimo jiné je účastníkem pětiletého daseinsanalytického sebezkušenostního psychoterapeutického výcviku a rovněž absolvoval celou řadu vzdělávacích kurzů zaměřených na komunikaci, koučink a osobní rozvoj.

Od roku 2000 se věnuje obchodní činnosti, od roku 2005 se zabývá koučováním a vzděláváním dospělých, od roku 2014 se věnuje rovněž poradenské a psychoterapeutické praxi.

S čím vám mohu pomoci?

  • Psychoterapie – dospělí (individuální)
  • Psychoterapie – děti (individuální)
  • Psychoterapie, poradenství – páry, rodiny
  • Psychoterapie skupinová
  • Koučování osobní, profesní
  • Mediace rodinná, všeobecná

 

 

Ing. Zuzana Matečná, masáže, relaxace

Zuzana_Matecna_fyzioterapie_Tomas_Rychnovsky_celostni_medicina_masaze

Provádím jemné, relaxační masáže, které přinesou vašemu tělu příjemné uvolnění a tím dovolí odpočinout i vaší mysli.

Prostřednictvím způsobu držení těla, napětí ve svalech nebo flexibility dostáváme informace o našich fyzických možnostech nebo limitech, ale i o našem vnitřním nastavení a naladění. Tyto zprávy však kvůli zahlcení povinnostmi a impulzy z vnějšího světa někdy neumíme zachytit. Důraznějším signálem je pro nás mnohdy až bolest, vyčerpání nebo nahromadění emocí. Cíleným dotykem je možné tato bolestivá místa a zatuhnuté svaly povolit, stimulovat oběh krevního a lymfatického systému. Dotek nám pomáhá dávat do rovnováhy pohybový aparát a zklidňuje nervový systém.

Masáž tak skrze fyzickou úlevu a uvolnění tak dává prostor i k povolení uvnitř. Můžete konečně “vydechnout”, pustit a nechat plynout.

Cesta k masážím se u mně začala skrze vnímání mého zdraví a hledání životní spokojenosti. Po letech v korporátním světě mi paradoxně zdravotní problémy daly prostor a možnost věnovat se sobě samé, osobnímu rozvoji, cvičení jógy.

Před masážní terapií si s vámi vždy dám krátké úvodně-informační setkání, kterého cílem je přizpůsobení masáže vašemu stavu a tomu, co je vám příjemné. K tomu používám oleje v bio kvalitě, které případně kombinuji s esenciálními oleji od Nobilis Tilia nebo s exkluzivními bylinnými ajurvédskymi oleji od Khadi.

Jsem absolventkou řady kurzů a seminářů a neustále se učím a inspiruji jak využívat dotek jako terapeutický prostředek.