Jana Ševčíková

tomášrychnovský_fyzioterapie

“Jako pacient, který se k lékaři vydá opravdu až když je mu hodně zle a dlouho se vše snaží řešit sám, jsem se po dvou měsících intenzivní bolesti hlavy a celkového špatného stavu vydala k paní doktorce. Prošla jsem poté všemi možnými vyšetřeními, byla zjištěna hypertenze a stav se nijak nelepšil. Paní doktorka mi řekla, že jednou z příčin hypertenze a posléze bolestí hlavy by mohla být páteř. Abychom to mohli vyloučit nebo potvrdit, poslala mne na fyzioterapii k panu doktorovi Rychnovskému. Trochu jsem se bála, že mi tady budou silou rovnat záda a lámat obratle. Ale nic takového se nedělo.

Zdánlivě se totiž nedělo skoro nic a přece se se mnou toho dělo tolik, že nevím, jak to popsat. Prostředí a citlivá pozornost věnovaná pacientovi jsou jistě velmi důležitou složkou léčby tohoto typu, to je u Tomáše Rychnovského skutečně ukázková záležitost nejvyšší kvality péče. Ale ještě důležitější je odbornost a okamžitý účinek na pacienta. Alespoň u mne to tak bylo a je.

Přístup je zcela nenásilný, doteky a vedení fyzioterapeuta směrem ke změně navyknutého špatného držení těla a dýchání, odblokování zablokovaných svalů a vazů, to u mne vedlo skutečně k uvolnění a ohromné úlevě. Nevím přesně, co se to stalo, ale jak po fyzické tak po psychické stránce mi to pomohlo vrátit se k sobě a zbavilo mne to oné urputné bolesti hlavy. Začala mnou opět volně proudit energie.

Pane doktore, je to snad tak, že si sami vlastní energii můžeme zablokovat pod vlivem fyzických nebo psychických tlaků anebo dlouhodobého vypětí? A v čem spočívá její odblokování? V čem spočívá tato metoda?

Moc děkuji a za chvíli nashledanou :-).”