Chcete se zbavit bolesti zad? Previous item Proč jóga nestačí? Cvičíte...

Chcete se zbavit bolesti zad?

Stačí několik nenáročných, ale přesně cílených cviků.

Je to pravda. Zapomeňte na to, že musíte cvičit hodinu denně. A že musíte někam jezdit do fitka. Nebo na jógu. Tělo je dokonalý nástroj, a pokud mu rozumně pomáháme, nemá důvod bolet. Vidím to každý den v ordinaci, kde stačí, aby se můj pacient naučil jednoduchý cvik a jeho stav se zlepšuje.

Bolest je ukazatel, že tělu něco chybí, že je něčeho na něj moc. A potřebuje opravit. Oprava nemusí být žádný těžký úkol, když víme, co máme dělat. Mnozí moji pacienti se diví, jak to, že jim doporučím relativně lehké, ale přesné cviky a ty stačí k tomu, aby se zbavili i dlouhodobějších bolestí.

Využívám toho, že mozek moc dobře ví, jaké svaly je nutné zapojit najednou ve stejný okamžik, aby se bolest v těle dostala pod kontrolu. Cviky fungují na principu vzájemných svalových souher, které nám jsou dány geneticky a vidíme je u kojenců. Vidíme je, když dítě pase koníčky v poloze na břiše, když se otáčí ze zad na bok a na bříško, nebo když leze po čtyřech. Tyto pohyby jim umožňuje zrání mozku, který zapojuje svaly v jejich důležité souhře.

Ve své praxi den co den vidím, že pokud se člověk naučí vnímat pár důležitých detailů a zapojí správně svaly komplexně, zbavuje se bolesti. Svalové souhry nám jsou vlastní, jen je mozek zapomněl používat. Jsou v něm ale stále nastaveny. Nahrány. Pohybový vývoj a svalové souhry jsou v mozku naprogramované a je potřeba je v dospělosti pouze oprašovat a cvičit. Chráníme si tak sami náš pohybový systém.

Cvičení není o délce cvičení, ale právě o vzájemných souvislostech a cílených cvicích. V našem systému cvičení vám ukazuji, jak a které cviky dělat, aby vás záda již neomezovala v životě. Ze svých bohatých zkušeností vím, že pravidelná a cílená péče vám pomůže.

Dr. Tomáš Rychnovský Ph.D.
+420 605 425 678
tomas@tomasrychnovsky.cz
Klinika Elite medical
Na Příkopě 22, Praha 1
Poskytovatelem služeb on-line kurzu je Ing. Eva Rychnovská, IČO: 14232391
se sídlem: Smiřických 644/3, 251 01, Říčany
© 2022 ARTEP.cz