REFERENCE

MICHAL BALÍK

KREATIVNÍ ŘEDITEL DIGITÁLNÍ AGENTURY

Vyhřezlá ploténka byl ten největší dar a to fakt nekecám 🙂
Přesně v den mých 40tých narozenin se mi otočil život doslova naruby. Z manažera orientovaného na výkon se stal ležák orientovaný na bolest. Po vyšetření magnetickou rezonancí mi byla doporučena operace s tím, že můj stav je vážný a hrozí další komplikace, které mohou mít doživotní následky.

Diagnóza zněla:
Masivní herniace disku L5/S1 s deformitou durálního vaku a kořenové pochvy zde procházející. A také volným sekvestrem.
Jinými slovy… prasklá plotna s volným útržkem tkáně, který může mou zdravotní situaci ještě více zhoršit. Rozhodl jsem se ještě v ordinaci, děkuji, ale do páteře si sahat nenechám. Za měsíc vás máme zpět odvětil profesor (naštěstí neměli) 🙂
Zvolil jsem neinvazivní cestu a bylo mi jasné, že to bude na dlouho a výsledek nejistý. Na doporučení jsem kontaktoval Tomáše a navštívil jeho ordinaci. Společně jsme odkryli to, co mi bylo již dlouho víceméně jasné, co jsem vědomě potlačoval a na sílu nutil své tělo jít dál.
Když to zkrátím… výsledek zněl: Změň svůj osobní a pracovní život, uprav pohybové návyky, cvič a dýchej jak máš 🙂 Tak se stalo, změnil jsem vše… práci, přítelkyni, přestal kouřit, začal se lépe stravovat, pít více vody a především jsem už nikdy nepřestal denně cvičit a chodit na dlouhé procházky. Začaly se dít zázraky, každý den bolest ustupovala a hybnost mého těla se zlepšovala.
Díky Tomášovi jsem pochopil, že bolest je volání po změně a tělo dává jasné signály, které bychom neměli ignorovat.
Vypadá to jednoduše, ale trvalo to celkem rok a půl, než jsem byl v kondici a schopen se opět zapojit plnohodnotně do života.
Úlomek ploténky se vstřebal, takže již nehrozilo, že poškodí míchu, útlak kořenového nervu také odezněl a já věděl, že jsem svou bitvu vyhrál. Dnes je to sedm let od výhřezu a já opět jezdím na skejtu i na kole, jízda autem není utrpení, ale radost.
Mimochodem… nyní žiji mnohem šťastnější život, mám konečně vlastní milující rodinu a práci, která je mi koníčkem. Kdyby mi ta plotna tenkrát neprdla, byl bych asi v prdeli dodnes. 🙂 Díky Tome, za to, že jsi mi ukázal směr a já neuhnul.

TOMÁŠ PACINA

BÝVALÝ TRENÉR ČESKÉ ŽENSKÉ HOKEJOVÉ REPREZENTACE A SKILLS COACH

Tomáš vzbuzuje důvěru a klid. Proto jsem u něj v bezpečných rukách a důvěřuji mu, že mi vždy rychle pomůže.

TEREZIE DOBROVOLNÁ

MISS ČR 1997 A MODELKA

K Tomášovi jsem přišla s aktuním výhřezem ploténky. Nejvíce mě zaujal lidský přístup ke klientovi a velmi osobitý přístup k fyzioterapii. Odnesla jsem si nejen řadu cílených cvičení, ale hlavně pochopila, jak moc souvisí naše mysl a prožívání s tělesnými symptomy, které nás trápí. Jak říká v kapitolách své knihy „Každá bolest má svou příčinu“. Tento přístup se mnou nesmírně rezonuje. Neboť věřím, že tělo a duše je jeden celek a musíme pečovat o obě jeho části. Tomáši mockrát děkuji, změnil jste mi život.

TEREZA KOSTKOVÁ

HEREČKA A MODERÁTORKA

Je pro mě samozřejmostí věnovat péči tělu i mysli. Jsem šťastná, že existují lékaři, kteří se při fyzickém srovnávání a dotýkání vašich žeber, beder a kyčlí se stejnou jemností dotýkají správnými otázkami i vašich prožitků, myšlenek a zážitků a otevírají tím cestu k bezbolestnému pohybu i lepšímu chápání sebe sama. Zlepšení si nenalžete, je zcela zřejmé. Na Tomáše nedám dopustit a moje záda by nemluvila jinak.

HONZA VOJTKO

PÁROVÝ TERAPEUT, PSYCHOTERAPEUT

Návštěvu u Tomáše považuji za milník v mém životě.