Chcete mít zdravá záda? Stačí několik cílených cviků a pár minut denně

Nezáleží na tom, jestli vás záda bolí právě teď, nebo chcete předejít budoucím problémům. Přestaňte bolest tolerovat a začněte s ní bojovat! Stačí pár jednoduchých cviků, chvilka času a vaše záda vám poděkují.

Nepodceňujte bolest zad

Co jste ochotni pro zdraví svých zad udělat? Všichni víme, že pro tělo je zdravé pravidelně cvičit. Ale kde na to v dnešní uspěchané době najít čas? Sedíte dlouho v autě, v práci u počítače nebo hodiny stojíte na nohou a vaše záda se začnou ozývat. Bolest bederní páteře. Bolest krční páteře. Bolest zad mezi lopatkami. U někoho akutní bolestí, u jiných se bolest objevuje pomalu, a ze začátku ji můžete ignorovat, ale časem se stává stále intenzivnější. Je vám to povědomé?

Neodkládejte řešení, začněte hned

Za stav vašich zad nenesete vinu. Dnešní doba a životní styl mnohdy neposkytují prostor ke zdravému pohybu. Je důležité se hýbat a hýbat se správně. Tedy mít efektivně zapojené svaly tak, aby pro vás pracovaly ve vzájemné koordinaci každý den, každou hodinu. Pro naše svaly to není automatické, je potřeba se na tyto pohyby soustředit a naučit své tělo správnému držení.

Svaly, které nás drží ve vzpřímené poloze se vyvíjí už od kojeneckého věku a postupně ztrácí vlivem našeho životního stylu svoji správnou funkci. Rodiče dělají pro své děti maximum, ale věda jde stále kupředu, a co se dříve doporučovalo dnes už neplatí. Vinou nedokonalého kojeneckého vývoje a nesprávnou péčí o pohybový systém si mnoho z nás nese do života špatné pohybové návyky. 

Audioseriál

Sestavili jsme proto kurz založený na přirozeném vývoji pohybu lidského těla. Znovu zaktivuje oslabenou svalovou souhru a je vhodný pro každého. 

Najdete ve svém programu 12 minut denně? Pokud máte čas na vypití kávy nebo zhlédnutí videa na internetu, pak zvládnete i cvičení, v pohodlí vašeho domova a s minimální námahou.

Připravili jsme pro vás účinný, a přesto velmi jednoduchý kurz.  Během 9 týdnů se naučíte všechny důležité cviky potřebné pro správnou stabilizaci a funkci páteře a kloubů. Cvičení je efektivní, je vhodné pro každého a hlavně dovede vás k životu bez bolesti. 

Nepotřebujete žádné speciální pomůcky, stačí chuť udělat něco pro své zdraví a zbytek se dozvíte zde.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů